Nasıl Yapılır?AndroidiPhoneSorun Çözümleri

Instagram Hikayesine Müzik Ekleyemiyorum Sorununa Çözüm (2022 Güncelleme)

Instagram hikayesindeki bir fotoğrafa/videoya müzik veya film müziği eklemeye mi çalışıyorsunuz? Ama ne yazık ki, fotoğraf paylaşım uygulaması bunu yapmanıza izin vermiyor mu? Bu basit yöntemlerle instagram hikayesine müzik ekleyemiyorum sorununuzu tamamen ortadan kaldırıyoruz.

Instagram’da ki fotoğraflara, videolara be hikayelere müzik ekleme özelliği geçtiğimiz yıllarda eklenmişti. Bugün bile, heyecan verici bu Instagram özelliği bazen bazı kullanıcılar için çalışmayabiliyor. Instagram hikayesine müzik ekleyemiyorsanız bu sorunu için hazırladığımız bazı tüyolarla bu sorunu çözebilirsiniz.

BÖLÜM 1- [ÇÖZÜM] Instagram Hikayesine Müzik Ekleyemiyorum ‘Ses Yok’ veya ‘Müzik Çalmıyor’!

Instagram hikayesine müzik ekleyemiyorum” sorununu çözmek için bu hızlı 10 yöntemi deneyin.

Yöntem 1: Instagram Uygulamanızı Güncelleyin

Instagram hikayelerde müziğin keyfini çıkarmak için öncelikle güncellemeyi almalısınız. App Store veya Google Play Store’dan en son sürümü yükleyin. Instagram’ı bulun ve güncelleyin.

Instagram Müzik Çalmıyor Sorununun Çözümü

Yöntem 2: Uygulamada Oturum Açmayı ve Uygulamadan Çıkış Yapmayı Deneyin

Instagram hikayesindeki müzik hala çalışmıyorsa, uygulamadan çıkış yapmanız yeterlidir.

 • Profil bölümüne gidin
 • Sağ üstten üç yatay çizgiye dokunun
 • Ayarlar’a gidin ve Oturumu kapat düğmesine dokunun

Bundan sonra, aynı kimlik bilgilerini kullanarak oturum açın. Şimdi bir Instagram müzik hikayesi kullanıp kullanamayacağınızı kontrol edin!

İlginizi çekebilir
Windows 11 Sıfırlama Sorununun Çözümü (2022 Güncel)

Yöntem 3: Instagram’ı Yeniden Yüklemeyi Deneyin

Instagram uygulamasını telefonunuzdan yeniden yüklemeyi düşünün.

 • Yeniden yükleme için Google Play Store veya App Store’a gidin
 • Genellikle bu yöntem, bağlantıda bulunan hataları gidermeye yardımcı olur.
 • Instagram’ı her zamanki gibi kurun

Instagram müzik ekleme daha önce çalışmıyorsa. Uygulamayı yeniden yükledikten hemen sonra çalışabilir!

Neden Instagram Hikayeme Müzik Ekleyemiyorum?

Yöntem 4: Wi-Fi Kullanarak Instagram’ı Güncelleyin

Bazen güncellemeler Wi-Fi’ye bağlanmadan mümkün olmayabilir. Bu nedenle, Wi-Fi’nizi kullanarak Instagram uygulamasını güncellemeyi deneyin. Ayarlarınızı açın, Wi-Fi’ye tıklayın ve bağlanmak için bir ağ bulun. Şifreyi girin, Wi-Fi’ye bağlanın ve uygulamanızı güncellemeyi deneyin. Bunu yapmak, Instagram Music’in tekrar çalışmasını sağlamanıza yardımcı olacaktır!

Yöntem 5: Kişisel Hesaba Geçin

Şu anda Instagram İşletme hesabını mı kullanıyorsunuz? Bazı kişiler, hesaplarını işletmeye geçirdikten sonra Instagram Müzik hikayesi özelliğinin kaybolduğunu bildirdiğini biliyoruz. Bu nedenle, hesabınızı kişisel olarak değiştirmeyi deneyebilir ve Instagram Müzik özelliğinin keyfini tekrar çıkarabilirsiniz.

Instagram’da kişisel hesaba geri dönmek için:

 • Instagram Ayarlarına Git
 • Hesap bölümüne gidin
 • “Kişisel hesaba geç” seçeneğini seçin

Yakında Instagram Hikaye Müzikleri tekrar çalışır durumda olacaktır!

Instagram Hikayesine Müzik Ekleyememe Sorunu

Yöntem 6: İçerik Üretici Hesabına Geçin

Bu çözüm, bazı instagram kullanıcılarının Instagram Hikayelerine Müzik Ekleyemem sorununu düzeltmesi için işe yarayabiliyor. Bunu yapmak, hikayenizde tekrar şarkıların keyfini çıkarmanıza yardımcı olacaktır. İçerik üretici hesabına geçmek için aşağıdaki adımları izleyin:

 • Instagram Ayarlarına Git
 • Hesap bölümüne gidin
 • “İçerik üretici hesabına geç” seçeneğini seçin

Hesabınızın güncellemesi, birkaç gün sürebilir, ancak yakında Instagram Hikayelerine Müzik Ekleme tekrar çalışır durumda olacaktır!

Instagram Hikayesine Müzik Ekleyememe Sorunu İçerik Üreticiler

Yöntem 7: “Instagramda Bu Şarkı Şu Anda Kullanılamıyor”u Sorununu Düzeltme

Bu Instagram hatasını almanızın iki nedeni olabilir. (1) Belirli şarkılar ülkenizde mevcut değil (2) Sanatçı, söz konusu şarkıyı Instagram’dan kaldırmış olabilir. Bu nedenle, bazı şarkılar kullanıcılar tarafından kullanılamaz olabiliyor.

Bu sorunu aşmanın hızlı bir yolu, bir şarkıyı Instagram gibi platformlarda kolayca paylaşılabilen bir video dosyasına dönüştürmektir. Bazı web siteleri ve araçlar, kullanıcıların müziği, Instagram Hikayesi olarak daha fazla paylaşabileceğiniz bir MP4 dosya biçimine dönüştürmesine olanak tanır.

Instagram Hikayesine Müzik Ekleyemiyorum

Yöntem 8: Instagram Destek Ekibine Yazın

Bu yöntem bazı kullanıcılar için çalışmayabilir, ancak Instagram Müzik Çalışmıyor sorununu hızlı bir şekilde çözmeye değer. Instagram Destek Ekibi ile rutin olarak sık sık iletişime geçmeyi deneyin; Ekranın arkasındaki insanların size ne zaman yardım edeceğini asla bilemezsiniz.

 • Profilinize gidin
 • Ayarlar > Yardıma Git üzerine dokunun
 • Sorun Bildir seçeneğine basın
 • Instagram’a yazmak için ekrandaki talimatları izleyin
İlginizi çekebilir
Android Mobil Veri Çalışmıyor Sorununun Çözümü (2022 Güncelemesi)

Alternatif olarak, Instagram Hikayesine Müzik Eklenemiyor problemini çözmek için support [at] instagram.com adresinden Instagram’a yazabilirsiniz!

Instagram Hikayesine Müzik Ekleyememe Sorunu

Yöntem 9: Instagram Müzik Ekleme Özelliğine Erişmek İçin VPN Kullanın

Bir VPN kullanmak kesinlikle Instagram hikayelerinde müzik ekleyemem sorununuzu çözmeye yardımcı olabilir. Nasıl olduğunu merak ediyor musunuz? Pekala, Android veya iPhone’unuzda bir VPN uygulaması kullanmak, gerçek IP Adresinizi gizlemenize izin verecek ve onu, Instagram Hikayesine Müzik eklemeye açık olan herhangi bir ülkenin IP’si ile değiştirebilirsiniz.

Belirli lisans kısıtlamaları nedeniyle Instagram Müzik, şu anda ABD, İngiltere, Kanada, Yeni Zelanda, İsveç, Danimarka, Finlandiya, Fransa, Hollanda, Norveç, Romanya, Slovakya, Avustralya, İzlanda ve Hindistan’ın bazı bölgeleri dahil olmak üzere sınırlı ülkelerde mevcuttur. .

Instagram Müzik Hikayesi Özelliğinin keyfini çıkarmak için Android ve iPhone/iPad İçin En İyi VPN’lere güvenebilirsiniz.

Yöntem 10: Instagram Hikayelerine Müzik Ekleyememe Sorununu Çözmek İçin Sabırlı Olun

Biraz bekleyin, belki Instagram ile ilgili bazı dahili veya harici sorunlar olabilir. Instagram sorunları çözene kadar sabırlı olmaya çalışın. Rahatlayın ve müzik açıkken harika Instagram hikayeleri yapmanın keyfini çıkarın. Instagram Müzik özelliğiniz tekrar çalışıyorsa, Instagram Hikayelerine müzik eklemek için aşağıdaki adımları okuyun!

BÖLÜM 2 – Instagram Hikayelerine Müzik Nasıl Eklenir?

Eğer henüz kullanmadıysanız veya bilmiyorsanız, Instagram hikayelerine nasıl müzik koyulacağına hızlıca bir göz atacağız.

 • Profil simgesinin üstünden profil resminize basın
 • Resminizi veya videonuzu ekleyin ve seçeneklerden Müzik çıkartması’nı seçmek için yukarı kaydırın
 • Instagram Müzik etiketini bulun ve üzerine dokunun
 • En sevdiğiniz müzik parçasını arayın ve istediğiniz şarkıya dokunun
 • En sevdiğiniz parçanın keyfini Instagram Hikayesi olarak çıkarmak için Bitti düğmesine dokunun
Instagram Hikayesine Müzik Eklemek

BÖLÜM 3 – Instagram Hikayelerine Müzik Ekleyememe Sorununu Düzeltebildiniz mi?

Instagram müzik özelliğiniz çalışmıyorsa, bunu profilinize almanın olası yollarını önerdik. Aşağıdaki yorum bölümünde yöntemlerden hangisinin sizin için işe yaradığını belirtirseniz seviniriz.

İlginizi çekebilir
Windows 11 Bildirimleri Kapatma (2022 Güncel Çözümler)

Instagram müzik ekleme özelliğinin Android veya iPhone’unuzda çalışmamasını düzeltmek için başka bir çözüm biliyorsanız, bizimle paylaşın!

Instagram Hikayelerine Müzik Ekleyememe için Sıkça Sorulan Sorular

S1. Instagram hikayeme nasıl müzik eklerim?

Instagram Hikayenize müzik eklemek sorunsuz bir şekilde kolaydır. Tek yapmanız gereken Çıkartmalar seçeneğine gitmek ve Müzik Etiketini seçmek. Şimdi listelerden herhangi bir şarkı ekleyin veya birini arayın ve seçin. Hikayede çalınacak şarkının bir bölümünü seçmek için sesi de taşıyabilirsiniz.

S2. Müziğimi Instagram’da bölgemde nasıl kullanılabilir hale getirebilirim?

Instagram’da Müzik bölgenizde kullanılamıyor mesajı alıyorsanız, bir VPN hizmeti kullanmayı deneyebilirsiniz. Akıllı telefonlar için kullanılabilen birkaç VPN hizmeti vardır, böylece IP adresini değiştirebilir ve dolayısıyla coğrafi kısıtlamalı içeriğin engellemesini kaldırabilirsiniz.

S3. Müziğim neden Instagram’da mevcut değil?

Hatayı almanın birkaç nedeni olabilir – Instagram hikayelerine müzik ekleme özelliği sizin için çalışmıyor ise olası sebepleri çözümlerle birlikte bu yazımızda listeledik. Bu çözümlerden birini deneyin ve halen sorunu çözemediyseniz aşağıdaki yorum bölümümüzden bize yazabilirsiniz.

S4. Instagram’a ne kadar süre müzik koyabileceğinizin bir sınırı var mı?

Müzik, sanatçı tarafından Instagram hikayelerinde kullanıma sunulduğu sürece kullanılabilir. Bunun dışında bir Instagram Hikayesi, bir ses klibinin maksimum 15 saniyesini eklemenize izin verir.

Bizi sosyal medyada takip edin – Facebook ve Instagram.

Herhangi bir sorunuz veya öneriniz için lütfen aşağıdaki yorumlar bölümünde bize bildirin. Size bir çözümle geri dönmek isteriz. Teknolojiyle ilgili yaygın sorunların yanıtlarının yanı sıra düzenli olarak ipuçları ve püf noktaları yayınlıyoruz.

turkix

Teknoloji tutkunu ve deneyimli bir içerik yazarı olan Turkix, Turkix.org'da en güncel teknoloji haberleri ve pratik çözüm rehberleriyle okuyuculara ışık tutuyor. Yenilikçi fikirleri ve detaylı analizleriyle, teknoloji dünyasındaki gelişmeleri anlaşılır ve ilgi çekici bir şekilde sunmayı amaçlıyor. Turkix, her seviyeden teknoloji meraklısına hitap eden içerikleriyle, dijital dünyanın kapılarını aralamaya devam ediyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Turkix.org