Sorun ÇözümleriOptimizasyon

Netflix Siyah Ekran Sorunu Çözümü (2022 Güncel Çözüm)

Netflix’de sevdiğiniz bir dizi veya filmi izlerken siyah ekran görüyor ama sesi duyabiliyorsanız bu sorunun çözümü için bu yöntemlerle Netflix siyah ekran sorununu hızlıca çözebilirsiniz. Bazen Netflix oturumunu kapatıp tekrar açmak sorunu çözebilir, ancak bazen ek eylemlerin gerekli olduğu durumlar vardır. 

Netflix’e web tarayıcınız üzerinden erişildiğinde, kullandığınız cihazla ilgili sorunların yanı sıra bağlantı sorunlarıyla karşılaşma ihtimaliniz vardır. Başlattığınızda Netflix ekranınız kararırsa, bu sorunu düzeltmek için size yardımcı olmak için bu basit öğreticiyi hazırladık.

Netflix Siyah Ekran Sorunu Nasıl Çözülür?

Yöntem 1: Tarayıcıyınızı Güncelleyin

Denemeniz gereken ilk şeylerden biri tarayıcınızı güncellemektir. Aşağıda Google Chrome’u güncelleme adımları verilmiştir ve tarayıcınızın Chrome dışında yardım bölümünü arayabilirsiniz:

Adım 1: Google Chrome Tarayıcıyı başlatın ve sağ üst köşedeki üç noktayı tıklayın.

Adım 2 : Ardından, açılır menüden Yardım’a tıklayın ve Google Chrome Hakkında’yı seçin.

Google Chrome Hakkında

3. Adım: Yeni bir sekme açılacak ve Chrome güncellemesi otomatik olarak başlayacaktır.

Google Chrome Güncelleme

Adım 4: Chrome güncellendikten sonra, tüm tarayıcı pencerelerinizi ve sekmelerinizi kapatmanız ve tarayıcıyı yeniden başlatmanız önerilir.

Adım 5 : Tarayıcınızda Netflix’te oturum açın ve hala Netflix siyah ekran sorununun devam edip etmediğini kontrol edin. Evet ise, bir sonraki yönteme geçin.

Bonus İpucu: İstenmeyen Dosyaları Kaldırmak için Advanced System Optimizer’ı kullanın

Önbellek, Çerezler, Geçici dosyalar, Önemsiz dosyalar vb. yalnızca bilgisayarınızın depolama alanını işgal etmekle kalmaz, aynı zamanda Netflix dahil uygulamalarınızın çalışmasını da etkiler. Advanced System Optimizer gibi güçlü bir araçla, birkaç adımda tüm istenmeyen dosyalardan kurtulabilirsiniz. Bu görev manuel olarak gerçekleştirilemez ve dosyaları otomatik olarak tarayacak, algılayacak ve silecek bir araç gerektirir.

indirmek

Bu harika aracın diğer modüllerinden bazıları şunlardır:

İlginizi çekebilir
Facebook Videoları Oynatılmıyor mu? İşte Çok Basit 9 Farklı Çözüm!

Disk Temizleyici: Bu program, kullanıcıların diskteki geçici dosyaları temizlemesine, sabit sürücünüzü optimize etmesine, depolama alanını analiz etmesine ve yavaşlamaları ve beklenmedik çökmeleri önlemesine yardımcı olur.

Gizlilik ve Güvenlik:  tüm tarayıcı tanımlama bilgilerini ve geçmişini kaldırır ve kullanıcıların dosyalarını askeri düzeyde bir şifreleme ile şifrelemesine olanak tanır.

Optimize Ediciler:  Advanced System Optimizer, kesintisiz deneyim için Game Optimizer ve RAM’inizi anında boşaltmak için Memory Optimizer gibi çeşitli optimizasyon modülleri içerir, böylece bilgisayarınızın genel performansını iyileştirir.

Tüm bunlar ve çok daha fazlası, Advanced System Optimizer olarak bilinen eksiksiz bir yazılımda paketlenmiştir.

Yöntem 2: Tarayıcınızı Sıfırlayın

Tarayıcıyı güncellemek işe yaramadıysa, o zaman belki de sıfırlamak, Netflix’in PC’nizde yalnızca video olmaması sorununu çözecektir. İşte Chrome Tarayıcıyı sıfırlama adımları .

Adım 1 : İnternet arama sayfanızın sağ üst köşesindeki üç noktayı seçin.

Adım 2: ‘Ayarlar’ı seçin.

Google Chrome Tarayıcı Sıfırlama

3. Adım: “Güvenlik ve Gizlilik”e, ardından “Tarama Verilerini Temizle”ye gidin.

Google Chrome Tarama Verilerini Temizle

Adım 4: Zaman Aralığı olarak ‘Tüm Zamanlar’ı seçin.

Google Chrome Tarama Verilerini Temizle Tüm Zamanlar

Adım 5 . Seçeneklerden ‘Çerezler ve diğer site verileri’ ve ‘Önbelleğe alınan resimler ve dosyalar’ı seçin.

6. Adım: ‘Verileri Temizle’yi seçin

Google Chrome Verileri Temizle

Not : Yer imleriniz ve kayıtlı şifreleriniz , bunlarla ilgili onay kutularını işaretlemediğiniz sürece silinmeyecektir.

Yöntem 3: Modeminizi Yeniden Başlatın ve Resetleyin

Tüm ISS’ler tarafından, birikmiş olabilecek herhangi bir önbelleği kaldırmak için yönlendiricinizi günde en az bir kez yeniden başlatmanız önerilir. Yönlendiricinizi yeniden başlatmak için birkaç adım.

Adım 1: Yönlendiricinizi/modeminizi elektrik prizinden çekin.

Adım 2: Yönlendiricinizin/modeminizin arkasındaki tüm kabloları çıkarın.

Adım 3 : TV/PC’nizi de kapatın.

Adım 4: Her şeyin soğuması için 2 dakika bekleyin ve ayrıca oluşturulan herhangi bir geçici bellek otomatik olarak silinir.

Adım 5 : Şimdi kabloları yönlendiricinize/modeminize yeniden bağlayın ve güç anahtarını açın.

Modem Resetleme

Adım 6 : TV/PC’nizi açın ve internete bağlayın.

İlginizi çekebilir
Android Mobil Veri Çalışmıyor Sorununun Çözümü (2022 Güncelemesi)

7. Adım : Şimdi Netflix’te tekrar oturum açın ve Netflix’te siyah ekran sorunu devam ediyor mu ve ses sorunu olup olmadığını tekrar kontrol edin.

Yöntem 4: Netflixe Gerekli İzinleri Verin

Windows kullanıyorsanız ve Netflix gerekli haklara sahip değilse Netflix düzgün çalışamaz.

Adım 1: Windows tuşuna basın ve Ayarlar’ı seçin.

Windows Ayarlar Butonu

Adım 2: Seçeneklerden ‘Uygulamalar’ı seçin.

Windows Uygulamalar

3. Adım : Netflix uygulamasını bulun, açın ve ‘Gelişmiş Seçenekler’i seçin.

Adım 4: ‘Sıfırla’yı seçin.

Adım 5. Gelişmiş seçenekler sekmesinde, izinlerin etkinleştirildiğini iki kez kontrol edin.

Netflix izinleri artık değiştirilmiş oldu. Netflix izlerken sadece ses var ama siyah ekran sorunu olup olmadığını ve sorunun giderilip giderilmediğini kontrol etmek için Netflix’i tekrar başlatın.

Yöntem 5: VPN’yi Devre Dışı Bırakın

VPN’ler internet güvenliği için kullanışlıdır, ancak bazen siz çevrimiçiyken Netflix’in çalışmasını engelleyebilirler. Coğrafi konum engellerini aşmanın reklamını yapan ve farklı bir bölgenin Netflix içeriğini görüntülemenize izin veren birçok VPN vardır. Ancak Netflix ses sorunu ile karşı karşıyaysanız ancak ve TV’de veya PC’nizde görüntü yoksa, VPN’nizi kısa bir süreliğine kapatmayı düşünebilir ve bölgenizde izin verilen içeriği kontrol edebilirsiniz.

Adım 1: Arama sekmenizdeki Ayarlar menüsünden ‘Ağ ve İnternet’i seçin.

Adım 2: Görünen açılır menüden ‘VPN’i seçin.

Adım 3: VPN’yi (Sanal Özel Ağ) kapatın.

Windows VPN

Yöntem 6: Antivirüs Yazılımınızı Devre Dışı Bırakın

Netflix siyah ekran sorununu gidermek için bu son yöntem, virüsten koruma yazılımınızı devre dışı bırakmak ve ardından bu uygulamanın Netflix ile herhangi bir girişime neden olup olmadığını kontrol etmektir. Farklı virüsten koruma uygulamalarının, bunları kısa bir süre için geçici olarak devre dışı bırakmanın farklı yolları vardır. 

Virüsten koruma yazılımınızı nasıl devre dışı bırakacağınızla ilgili resmi web sitesini veya e-postanıza gelen belgeleri kontrol etmenizi öneririz. Antivirüs devre dışı bırakıldığında, lütfen Netflix kullanırken yaşadığınız siyah ekran sorununun giderilip giderilmediğini kontrol edin. Antivirüsünüzü mümkün olan en kısa sürede tekrar açmayı unutmayın.

İlginizi çekebilir
Macbook Air Şarj Olmuyor (2022 Güncel Çözümler)

Netflix Siyah Ekran Sorunu İle İlgili Sıkça Sorulan Sorular

S: Netflix’de ses geliyor ama ekranım neden siyah?

C: Siyah ekran nedeniyle Netflix videonuzu izleyemiyorsanız ancak sesi duyabiliyorsanız, bunun nedeni geçici dosyalar ve önbellek olabilir. Bu, VPN’inizin veya antivirüsünüzün Netflix’e müdahale edebileceği veya bir çakışma oluşturabileceği anlamına gelebilir.

S: Netflix’teki siyah ekranı nasıl düzeltirim?

C: Netflix siyah ekranı, tarayıcınızı güncelleyerek veya sıfırlayarak düzeltilebilir. Aksi takdirde, virüsten koruma yazılımınızı ve VPN’nizi devre dışı bırakmayı deneyebilir ve bunun sorunu çözüp çözmediğini kontrol edebilirsiniz.

S: Netflix neden ses geliyor ama video izlenmiyor?

C: Siyah ekran nedeniyle Netflix videonuzu izleyemiyorsanız ancak sesi duyabiliyorsanız, geçici dosyalar ve önbellek sorunu yaşıyor olabilirsiniz. VPN veya antivirüsünüzün Netflix’e müdahale etmesi veya bir çakışmaya neden olması mümkündür.

Netflix Siyah Ekran Sorun Çözümüne İlişkin Son Söz

Yukarıda listelenen yöntemler, Netflix siyah ekran sorununu çözmenize yardımcı olacaktır. Herhangi bir yöntemi istediğiniz sırayla deneyebilir ve ses sorunları olan Netflix siyah ekranının giderilip giderilmediğini kontrol edebilirsiniz. Bu şekilde kalan yöntemleri görmezden gelebilir ve en sevdiğiniz dizi veya filmin keyfini Netflix’te devam ettirebilirsiniz.

Bizi sosyal medyada takip edin – Facebook ve Instagram.

Herhangi bir sorunuz veya öneriniz için lütfen aşağıdaki yorumlar bölümünde bize bildirin. Size bir çözümle geri dönmek isteriz. Teknolojiyle ilgili yaygın sorunların yanıtlarının yanı sıra düzenli olarak ipuçları ve püf noktaları yayınlıyoruz.

turkix

Teknoloji tutkunu ve deneyimli bir içerik yazarı olan Turkix, Turkix.org'da en güncel teknoloji haberleri ve pratik çözüm rehberleriyle okuyuculara ışık tutuyor. Yenilikçi fikirleri ve detaylı analizleriyle, teknoloji dünyasındaki gelişmeleri anlaşılır ve ilgi çekici bir şekilde sunmayı amaçlıyor. Turkix, her seviyeden teknoloji meraklısına hitap eden içerikleriyle, dijital dünyanın kapılarını aralamaya devam ediyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Turkix.org