Bilgisayar OyunlarıSorun Çözümleri

Warzone Oyun Donuyor (2022 Güncel Çözümü)

Warzone oynarken oyunun donmasının çözümünü bu yazımızda ele aldık. Warzone oynamanıza neyin engel olduğunu anlamanıza yardımcı olacağız ve aşağıda verilen yöntemlerle sorunu tamamen çözmüş olacağız.

PC’de Warzone Oyun Donuyor Sorunu Nasıl Çözülür?

Yöntem 1: Oyunu Onarmayı Deneyin

Bozuk veya zarar görmüş oyun dosyaları, çeşitli sorunlara ve hatalara neden olabilir. Ancak, bu sorunları çözmek için onarım aracını kullanabilirsiniz. Bunu gerçekleştirmek için aşağıda belirtilen adımları izleyin:

Adım 1: Battle.net masaüstü uygulamasını başlatın.

Adım 2: Oyununuzun simgesini seçin. Ardından, PLAY düğmesinin yanındaki dişli çarktan SCAN AND REPAIR’i seçin.

Warzone Oyun Donuyor

Adım 3: Ardından SCAN AND REPAIR düğmesine basın. Araçların onarması gereken dosya sayısına bağlı olarak, bu işlemin tamamlanması yarım saat kadar sürebilir.

Adım 4: İşlem tamamlandıktan sonra oyununuzu başlatın. Sorun devam ederse, aşağıda listelenen bir sonraki çözümü deneyin.

Yöntem 2: Tam Ekran Optimizasyonlarını Kapatın

Birçok oyuncu, tam ekran optimizasyonları etkinleştirildiğinde, belirli CPU yoğun oyunların performans endişelerinden muzdarip olduğunu keşfetti. Warzone bunlardan biri olmasa da, oyun deneyiminizi iyileştirip iyileştirmediğini görmek için tam ekran optimizasyonlarını devre dışı bırakmayı deneyebilirsiniz:

Adım 1: Battle.net masaüstü uygulamasını başlatın.

Warzone Battle.net Açılış Ekranı

Adım 2: Oyununuzun simgesini seçin. Ardından PLAY düğmesinin yanındaki dişli çarktan SHOW IN EXPLORER’ı seçin.

Adım 3: Call of Duty Modern Warfare klasörüne gidin ve açın. ModernWarfare.exe’yi bulana kadar aşağı kaydırın. Sağ tıkladığınızda içerik menüsünden Özellikler’i seçtiğinizden emin olun.

Warzone Uyumluluk Ayarları

Adım 4: Açılır menüden Uyumluluk sekmesini seçin. Kutuyu işaretleyerek tam ekran optimizasyonlarını devre dışı bırakın. Ardından, Yüksek DPI Ayarlarını Değiştir’i seçin.

İlginizi çekebilir
Windows 11 Pil Algılanmadı Hatası Nasıl Çözülür (6 Farklı Çözüm) [2022 Güncel Çözüm Yöntemleri]

Adım 5: Yüksek DPI ölçekleme davranışını geçersiz kıl’ı seçin ve ardından Tamam’a basın.

Adım 6: Uygula’yı ve ardından Tamam’ı seçin.

Warzone OK

Değişiklikleri yaptıktan sonra oyununuzu oynayın. Eğer bu çözüm işe yaramadıysa aşağıda listelenen diğer çözüm yollarından bazılarını deneyebilirsiniz.

Yöntem 3: Oyun Modunu Devre Dışı Bırakın

Oyun Modu, Windows 10’da oyun oynamayı çok daha keyifli hale getiren yeni bir özelliktir. Ancak Windows 10’un Oyun Modunun Call of Duty: Warzone da dahil olmak üzere bir dizi popüler oyunda önemli sorunlara neden olduğuna dair çok sayıda iddia var. Oyunun donma olasılığını azaltmak için Windows 10 Oyun Modu’nu devre dışı bırakın. Bunu yapmak için gereken adımlar aşağıda listelenmiştir.

Adım 1: Ayarları başlatmak için klavyenizdeki Windows + I tuşlarına aynı anda basın.

Adım 2: Oyun sekmesine gidin.

Adım 3: Bir oyun modu seçin. Ardından, Oyun Modunu kapatmak için geçiş düğmesine tıklayın.

Warzone Oyun Modu

Bu işe yaramazsa, bir sonraki seçeneğe geçin.

Yöntem 4: Bilgisayarınızın Sürücülerinizi Güncelleyin

Bilgisayarınızdaki sürücüleri güncellemek için en basit ve en hızlı yöntemlerden birisi sürücü güncelleme yazılımı kullanmaktır. Bilgisayarınızda eski, bozuk ve eksik sürücüleri aradığı için Advanced Driver Updater bu kategorideki en iyi uygulamalardan biridir. Ardından, bilgisayarınıza indirip yüklediği en güncel ve uygun sürücüyü veritabanında arar. Aşağıdakiler, Advanced Driver Updater’ı PC’nize yükleme prosedürleridir.

Adım 1: Advanced Driver Updater’ı bilgisayarınıza indirip yüklemek için aşağıdaki İndir düğmesine tıklayın.

Şimdi İndir

Adım 2: Kurulduğunda programı çalıştırın.

Adım 3: Ekranın ortasında, START SCAN NOW seçeneğini seçin.

Advanced Driver Updater Şimdi Tara

Adım 4: Uygulama arayüzünde, ekranınızda sürücü anormalliklerinin bir listesi görünecektir. Listedeki ağ sürücülerini arayın.

Adım 5: Ağ sürücüsündeki sorunu belirledikten sonra, güncellemek istediğiniz sürücünün yanındaki UPDATE simgesine tıklayın.

Advanced Driver Updater Güncelle

Adım 6: Uygulama arayüzünde ekranınızda sürücü anormalliklerinin bir listesi görünecektir. Listede ağ sürücülerini arayın.

İlginizi çekebilir
Macbook Air Şarj Olmuyor (2022 Güncel Çözümler)

Adım 7: Ağ sürücüsü sorununu bulduktan sonra, güncellemek istediğiniz sürücünün yanındaki Güncelle simgesine tıklayın.

Adım 8: Sürücüleri güncellemeyi bitirdikten sonra, değişikliklerin uygulandığını onaylamak için bilgisayarı yeniden başlatın.

Adım 9: Değişikliklerin etkili olduğundan emin olmak için sürücüleri güncellemeyi tamamladıktan sonra bilgisayarı yeniden başlatın.

Warzone Oyun Donuyor Sorununa İlişkin Son Söz

Yukarıda listelenen yöntemler, çeşitli sorun giderme forumlarından derlenen, uzmanlar tarafından önerilen çözümlerdir. Sürücüleri güncellemek, küçük hataları ve sorunları gidermek için kesin çözümdür. Ayrıca, sürücüler güncel kalırken sisteminizin her zaman optimize edilmiş bir performans sunmasını sağlar. Sürücüleri güncellemenin en iyi yöntemi, Advanced Driver Updater’ı kullanmak ve eksik, bozuk ve güncel olmayan sürücüler gibi tüm sürücü anormalliklerini düzeltmektir.

Bizi sosyal medyada takip edin – Facebook ve Instagram.

Herhangi bir sorunuz veya öneriniz için lütfen aşağıdaki yorumlar bölümünde bize bildirin. Size bir çözümle geri dönmek isteriz. Teknolojiyle ilgili yaygın sorunların yanıtlarının yanı sıra düzenli olarak ipuçları ve püf noktaları yayınlıyoruz.

turkix

Teknoloji tutkunu ve deneyimli bir içerik yazarı olan Turkix, Turkix.org'da en güncel teknoloji haberleri ve pratik çözüm rehberleriyle okuyuculara ışık tutuyor. Yenilikçi fikirleri ve detaylı analizleriyle, teknoloji dünyasındaki gelişmeleri anlaşılır ve ilgi çekici bir şekilde sunmayı amaçlıyor. Turkix, her seviyeden teknoloji meraklısına hitap eden içerikleriyle, dijital dünyanın kapılarını aralamaya devam ediyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu