Donanım SürücüleriSorun Çözümleri

Nvidia Installer Cannot Continue Hatası [2024 En Güncel Çözüm Yöntemleri]

Grafik kartları söz konusu olduğunda, NVIDIA, Intel’in dahili grafikleri ve AMD’nin gelişmiş seçeneklerine rağmen pazardaki en büyük ve en güçlü grafik kartı üreticisi tahtını kimseye kaptırmıyor. Ancak, Windows 10 PC’de ‘NVIDIA Nvidia Installer Cannot Continue’ gibi can sıkıcı hatalar olduğunda, üst düzey bir NVIDIA grafik kartının mükemmel performansının keyfinden mahrum kalabiliyoruz.

Nvidia Installer Cannot Continue sorunu birkaç nedenden dolayı olabilir. En yaygın olanlardan bazıları aşağıda listelenmiştir: 

  • Sisteminiz NVIDIA grafik kartını okuyamıyor
  • Bilgisayarınızda çalışan uyumsuz sürücüler olabilir
  • Desteklenmeyen eski Windows işletim sistemi sürümü kullanıyor olabilirsiniz 

Neyse ki, Nvidia Installer Cannot Continue sorununu düzeltmek için uygulayabileceğiniz birkaç çözüm yöntemimiz var . 

Windows 10’da (2022) ‘NVIDIA Yükleyici Devam Edemiyor’ Hatasını Düzeltmenin En İyi 5 Yolu

Sorunu çözmek için adım adım talimatları öğrenmek için okumaya devam edin:  

Yöntem 1: Hatalı Grafik Sürücüsünü Kaldırmak için Aygıt Yöneticisini Kullanın

Ev, profesyonel veya temel işletim sistemi olsun, Windows 10 veya Windows 11 sürümü olsun, hepsi yerleşik Aygıt Yöneticisi ile birlikte gelir. Aygıt yöneticisinin nerede olduğunu ve sürücü güncellemeleri için nasıl çalıştığını eğer bilmiyorsanız, bu çözüm yöntemi yeni başlayanve çok az PC bilgisi olan bilgisayar kullanıcıları için en uygunudur.

Adım 1 – Başlat menüsü düğmesine gidin ve açılır menüden “Aygıt Yöneticisi” seçeneğini bulmak için sağ tıklayın. Aynısını tıklayın ve farklı cihazlarla birkaç kategoride görünen yeni bir pencere göreceksiniz.

Windows 10 Aygıt Yöneticisi

Adım 2- Ekran sürücüsü kategorisini genişleterek bulabileceğiniz ilgili sürücüye sağ tıklayarak mevcut grafik sürücüsünü kaldırmak için.

Windows 10 Aygıt Yöneticisi Ekran Kartı

Adım 3- Mevcut sürücüyü kaldırdıktan sonra, değişiklikleri uygulamak için bilgisayarınızı yeniden başlatmanız gerekecektir. Bilgisayarınız yeniden başlatıldığında, en son sürücülerin otomatik olarak yüklenmiş olacaktır. 

İlginizi çekebilir
Windows 11 Sürücü Güncelleme: Optimal Performans İçin Sürücüleri Güncel Tutun

Grafik sürücüsünün yanında sarı bir ünlem işareti görürsenizBu, ilişkili sürücünün hala hatalı olduğu anlamına gelir. Manuel işlemle doğru sürücüye yüklemek için Aygıt yöneticisine gidin ve ayıklanan dosyaları seçerek bilgisayardan manuel olarak bir sürücü güncellemesi ekleme seçeneğini kullanabilirsiniz. 

Ekran kartınızın en güncel sürümünü resmi NVIDIA web sitesinden indirebilirsiniz. Güncellenmiş sürücüyü yükledikten sonra cihazı yeniden başlatın.

Yöntem 2: Güvenilir Sürücü Güncelleyici Aracından Yardım Alın

Yeni bir bilgisayar kullanıcısıysanız ve NVIDIA yükleyicisi ile sorunlar yaşıyorsanız, Windows 10’da hataya devam edemiyorsanız, bu kullanabileceğiniz en iyi çözüm yöntemi olabilir. Birçok yazılım seçeneği, uyumsuz sürücüleri taramanıza, güncellemenize ve hatta geri almanıza yardımcı olabilir. Ancak, Systweak Software tarafından sunulan Advanced Driver Updaterşu anda piyasadaki en iyi seçimlerden birisidir.

Advanced Driver Updater Sürücüleriniz için otomatik olarak bir geri yükleme noktası oluşturur ve doğru ve en uyumlu sürücü sürümlerini yükler. NVIDIA yükleyicisinin Windows 10’da devam edememe sorununu düzeltmek için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz.

Adım 1- Yazılımı aşağıdaki butondan indirin.

Adım 2- Kurulduktan sonra yazılımı çalıştırın. Bilgisayarınızdaki güncel olmayan, uyumsuz, eksik, bozuk, hasarlı sürücüler için tarama işlemini otomatik olarak başlatmak için Şimdi Taramayı Başlat düğmesine tıklayın. 

Advanced Driver Updater Şimdi Tara

Adım 3- Yazılım, bilgisayarınızdaki tüm hatalı sürücüleri gösterecektir. NVIDIA sürücüsünü seçin ve yanındaki Sürücüyü güncelle düğmesine basın. Alternatif olarak, en son sürücüleri toplu olarak yüklemek için Tümünü Güncelle düğmesine tıklayabilirsiniz. 

Advanced Driver Updater Güncelle

Güncellenmiş sürücüleri yüklendikten sonra, bilgisayarınızı yeniden başlatın ve sorununun çözülüp çözülmediğini kontrol edin.

Yöntem 3: Görev Yöneticisini Kullan

Muhtemelen, bozulan ve bu nedenle Windows 10’da ‘NVIDIA Nvidia Installer Cannot Continue’ hatasına neden olan belirli NVIDIA bileşen dosyaları/işlemleri vardır. Bu durumda, bilgisayarınızdan ilgili her şeyi kaldırmanız gerekir. NVIDIA sürücüsü ve yeni bir yükleme yapın. Bu yöntem, hangi işlemlerin seçilmesi ve Görev yöneticisinden kaldırılması gerektiğini bilmeniz gerektiğinden orta seviye bilgisayar kullanıcıları için uygundur.

İlginizi çekebilir
Valorant Nasıl Kaldırılır: Adım Adım Rehber

Adım 1: Windows “Görev Yöneticisini” açın. 

Ctrl+Shift+Esc veya Ctrl+Alt+Delete tuşlarını kullanabilirsiniz. Gelen ekranda “Görev Yöneticisi” seçeneğini seçin. Diğer bir yöntem ise görev çubuğuna sağ tıklayıp “Görev Yöneticisi”ni seçmektir.
Windows Görev Yöneticisi İşlemler

Adım 2 : “İşlemler” sekmesine gidin ve NVIDIA ile ilgili tüm işlemleri bulun. NVIDIA işlemleriyle ilgili girişleri seçin ve bu işlemleri kapatmak için “Görevi Sonlandır” düğmesine tıklayın.

Windows Görev Yöneticisi Görevi Sonlandır

Adım 3 : Ayrıca, tüm NVIDIA dosyalarını bilgisayardan silmeniz gerekir. 

Bunun için Dosya Gezgini’ne gitmeniz ve C:/ sürücüsünde NVIDIA program dosyalarını bulmanız gerekir. 

Bulabileceğiniz ve kaldırabileceğiniz C:/Program Files (x86)/NVIDIA Corporation gibi dosya depoları ve program dosyaları olacaktır. Bunları sildikten sonra cihazı yeniden başlatmayı ve temiz bir kurulum yapmayı unutmayın. 

Yöntem 4: Antivirüsü Devre Dışı Bırakma

Bilgisayarınızdaki bir virüsten koruma programı, şüpheli bir şekilde bir dizi program veya dosya başlatıyorsa, yeni bir sürücünün yüklenmesini engelleyebilir. Bu çözüm yöntemi, antivirüsün devre dışı bırakılması siber saldırılara yol açabileceğinden ileri düzey kullanıcılar için uygundur ve devre dışı bırakma işlemi sırasında ve sonrasında uygun önlemler alınırsa her hangi bir sorun yaşamayacaksınızdır.

Adım 1- Başlat menüsüne basın, Ayarları seçin ve açılan ekrandaki arama çubuğuna “Windows Güvenliği” yazın ve Windows Güvenliği açın, Virüsten koruma simgesine sağ tıklayıp Gerçek Zamanlı Korumayı geçici olarak devre dışı bırakabilirsiniz. 

nvidia yükleyici hataya devam edemiyor

“Windows Güvenliği” başlığı altında Gerçek zamanlı koruma seçeneğini bulun ve kapatın. Bu, korumayı anında devre dışı bırakıp yeni sürücüleri yükleyebilirsiniz. 

Yöntem 5: NVIDIA Klasörünü Yeniden Adlandırma

Yeni başlayanlara ve orta düzey bilgisayar kullanıcılarına uygun en kolay yaklaşımlardan biri, C:/ sürücüsündeki NVIDIA klasörlerinin adını değiştirmektir. Klasörü yeniden adlandırmanın Windows 10’da ‘Nvidia Installer Cannot Continue‘ hatası çözümüne yardımcı olabilir.

Adım 1: C;/depolama bölümünüzdeki program dosyaları klasörünü açın ve Program Files klasörünü bulun ve tıklayın. 

Windows Depolama Sürücüleri

Adım 2: Ardından, NVIDIA Corporation adlı klasörü bulmanız gerekiyor. Aynı klasöre sağ tıklayın ve klasörün adını değiştirmek için içerik menüsünden “Yeniden Adlandır” seçeneğini seçin. F2 tuşuna basarak da adı değiştirebilirsiniz. Adı değiştirdikten sonra kurulumu tekrar çalıştırmanız gerekir.

Dosya adı değiştir

Not: Bu yöntem çoğu zaman işe yarayan bir yöntemdir. Ancak, NVIDIA sürücünüze veya dosyaların hata türüne bağlı olarak çalışmayabilir. 

İlginizi çekebilir
Windows 11'den Windows 10'a Geri Yükleme

Nvidia Installer Cannot Continue Hatası Sıkça Sorulan Sorular

Güncel NVIDIA Ekran Kartı Sürücülerini Nerede Bulabilirim? 

Resmi NVIDIA web sitesinde bilgisayar üreticisi tarafından sağlanan sürücü yardımını kullanabilirsiniz. Alternatif olarak, bir Sürücü Güncelleyici Yazılımından da yardım alabilirsiniz! 

NVIDIA Ekran Kartı Sürücüsünü Manuel Olarak Nasıl Kurabilirim?

Bir sürücüyü manuel olarak kurmanın en iyi yolu, Aygıt Yöneticisi’ne gitmek, istenen aygıt kategorisine sağ tıklayıp “Sürücüyü Güncelle” seçeneğini seçmektir.

Nvidia Installer Cannot Continue Hatası Çözümüne İlişkin Son Söz

NVIDIA GeForce grafik kartları, yüksek performanslı GPU özellikleriyle yüksek performansları ile piyasadaki en iyi ekran kartlarıdır. Ancak, doğru sürücüye sahip değilseniz veya uyumsuz bir sürücü çalıştırıyorsanız, NVIDIA yükleyicisinin Windows 10’da Nvidia Installer Cannot Continue hatasıyla karşılaşmanız kaçınılmazdır 

Burada bu tür hataları düzeltmek için birkaç çözümü sizin için derledik. Sorununuz çözülene kadar bu yöntemleri sırası ile deneyebilirsiniz. Tavsiyemiz, bilgisayarınızdaki bütün donanımların sürücülerini her zaman güncellemeniz ve güncel yazılımı kullanmak olacaktır.

Bizi sosyal medyada takip edin – Facebook ve Instagram.

Herhangi bir sorunuz veya öneriniz için lütfen aşağıdaki yorumlar bölümünde bize bildirin. Size bir çözümle geri dönmek isteriz. Teknolojiyle ilgili yaygın sorunların yanıtlarının yanı sıra düzenli olarak ipuçları ve püf noktaları yayınlıyoruz.

turkix

Teknoloji tutkunu ve deneyimli bir içerik yazarı olan Turkix, Turkix.org'da en güncel teknoloji haberleri ve pratik çözüm rehberleriyle okuyuculara ışık tutuyor. Yenilikçi fikirleri ve detaylı analizleriyle, teknoloji dünyasındaki gelişmeleri anlaşılır ve ilgi çekici bir şekilde sunmayı amaçlıyor. Turkix, her seviyeden teknoloji meraklısına hitap eden içerikleriyle, dijital dünyanın kapılarını aralamaya devam ediyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu