Pazar, Mayıs 12, 2024
Ana SayfaSorun ÇözümleriMicrosoft Store "bir hata oluştu" Hatası Sorunu Nasıl Çözülür (2023 Güncel Çözüm)

Microsoft Store “bir hata oluştu” Hatası Sorunu Nasıl Çözülür (2023 Güncel Çözüm)

Microsoft Store, tüm favori uygulamalarınızı, oyunlarınızı ve filmlerinizi tek bir yerde bulabileceğiniz Windows uygulama mağazasıdır. Uygulamaları ve programları cihazınıza güvenli bir şekilde indirmek için kullanabileceğiniz, Windows işletim sistemi üzerindeki merkezi bir yerdir.

Windows 11 güncellemesiyle birlikte Microsoft Store, büyük bir tasarım revizyonu aldı. Ancak, Windows PC’nize birkaç uygulama yükleyemiyorsanız ve “Yeniden Dene, Bir hata oluştu” mesajıyla karşılaşıyorsanız aşağıdaki çözüm yöntemlerini deneyebilirsiniz.

yeniden dene

Bu yazımızda, Microsoft Store “bir hata oluştu” Hatası Sorununu en kısa sürede çözmek için birkaç çözümü listeledik. Microsoft Mağazası Windows 11 PC’nizde herhangi bir uygulamayı açmazsa veya güncellemenize veya uygulama indirmenize engel olursa, aşağıda listelenen çözümlerden herhangi birini kullanabilirsiniz.

Haydi başlayalım ve “Microsoft Store’da bir hata oluştu” sorunundan kurtulmanıza yardımcı olacak birkaç sorun giderme yöntemi hakkında bilgi edinelim.

Ayrıca şunu da okuyun: Microsoft 11 Sürükle Bırak Çalışmıyor

Microsoft Store’da Bir Hata Oluştu Sorunu Nasıl Düzeltilir?

1. Çözüm: İnternet Bağlantısını Kontrol Edin

internet bağlantısını kontrol et

Ağ bağlantısı sorunları, uygulamaları Microsoft Store’dan indirirken hataları tetikleyebilecek yaygın bir neden olabilir. Bu nedenle, cihazınızın kararlı bir WiFi ağına bağlı olduğundan ve Microsoft Store uygulamasının sorunsuz çalışması için yeterli İnternet bant genişliği aldığından emin olun. Aygıtınızın varsayılan ayarlarında herhangi bir değişiklik yapmadan önce WiFi yönlendiricisini ve bilgisayarınızı yeniden başlatmayı da deneyebilirsiniz.

İlginizi çekebilir  Windows 10/11'de Xvdd SCSI Miniport Sorunu Nasıl Düzeltilir? 5 Farklı Yöntem

2. Çözüm: Microsoft Mağazasını Yeniden Başlatın

 • Adım 1: Control + Shift + Escape tuş kombinasyonuna basarak Windows Görev Yöneticisini açın. 
 • Adım 2:  “İşlemler” sekmesine geçin. Listede “Microsoft Store” uygulamasını arayın. Uygulamayı sonlandırmak için üzerine sağ tıklayın ve “Görevi Sonlandır” öğesini seçin.
görev Yöneticisi
 • 3. Adım: Bilgisayarınızı yeniden başlatın, Microsoft Store uygulamasını başlatın ve sorunun devam edip etmediğini kontrol edin.

3. Çözüm: Windows Mağazası Uygulamaları Sorun Gidericisini Çalıştırın

Windows 11 size , WiFi, Bluetooth, yazıcı, kamera, İnternet bağlantısı, klavyeler vb. ile ilgili yaygın hataları ve hataları düzeltmek için kullanabileceğiniz çeşitli yerleşik sorun gidericiler sunar. Bu nedenle, “Microsoft Mağazasında bir hata oluştu” sorununu çözmek için Windows Mağazası Uygulamaları sorun gidericisini çalıştırabilirsiniz. İşte yapmanız gerekenler:

 • Adım 1: Ayarlar uygulamasını başlatın ve sol menü bölmesinden “Sistem” sekmesine geçin. Aşağı kaydırın ve “Sorun giderme”yi seçin.
sistem
 • Adım 2:  “Diğer Sorun Gidericiler”i seçin.
 • Adım 3: Şimdi ekranda sorun gidericilerin bir listesini göreceksiniz. “Windows Mağazası Uygulamaları” sorun gidericisini arayın. Yanında bulunan “Çalıştır” düğmesine basın.
koşmak
 • 4. Adım: Ekrandaki talimatları izleyin ve cihazınızda Windows Mağazası Uygulamaları sorun gidericisini çalıştırın.
 • Adım 5: İş bittiğinde, Microsoft Store uygulamasını yeniden başlatın ve hala hata verip vermediğini kontrol edin.

4. Çözüm: Microsoft Store Uygulamasını Güncelleyin

 • Adım 1: Cihazınızda Microsoft Store uygulamasını başlatın ve sol kenar çubuğunda bulunan “Kütüphane” simgesine dokunun.
güncellemeler
 • Adım 2:  “Güncellemeleri Al” düğmesine dokunun ve Microsoft Store uygulamasının en son sürümünü cihazınıza yükleyin.
Ödeme metodları

5. Çözüm: Ödeme Yöntemlerini Güncelleyin

Microsoft Hesabınız eski ödeme ayrıntılarıyla bağlantılıysa, yeni uygulamaları indirirken birkaç hata veya engelle karşılaşabilirsiniz. Microsoft Store hesabınızla ilişkili ödeme ayrıntılarını incelemek için yapmanız gerekenler:

 • 1. Adım:  Windows 11 PC’nizde Microsoft Store uygulamasını başlatın. Profil simgenize dokunun ve “Ödeme Yöntemleri”ni seçin.
 • Adım 2:  Mevcut ödeme bilgilerini kaldırın ve ardından “Yeni bir ödeme yöntemi ekle” seçeneğine dokunun.
 • 3. Adım:  Gerekli tüm bilgileri doldurun ve Microsoft Store’un hala “Bir hata oluştu” uyarısıyla takılıp takılmadığını kontrol edin.
İlginizi çekebilir  Warzone Oyun Donuyor (2022 Güncel Çözümü)

6. Çözüm: Web’den Uygulamaları İndirin

Yukarıda listelenen çözümleri denediniz ve hala hata mesajından kurtulamıyor musunuz? Son çare olarak, uygulamaları web’den indirmeyi deneyebilirsiniz. Microsoft Store’u kullanmak yerine resmi web sitelerinden uygulama yükleyebilirsiniz. Her zaman güvenilir kaynaklardan uygulama indirmeli ve kurmalısınız.

Sonuç | Microsoft Store “bir hata oluştu” Hatası Sorununu Düzeltebildiniz mi?

Yukarıda belirtilen çözümlerin Microsoft Store “bir hata oluştu” Hatasını düzeltmeye yardımcı olduğunu umuyoruz. 

Bizi sosyal medyada takip edin – Facebook ve Instagram.

Hangi çözümün sizin için en iyi sonucu verdiğini bize bildirin. Umarız yukarıdaki çözüm yöntemlerimiz Microsoft Store “bir hata oluştu” Hatası Sorunu konusunda çözüm yöntemlerinin nasıl yapılacağı hakkında sizin için yararlı olmuştur. Önerilerinizi yorumlar bölümünde paylaşmaktan çekinmeyin!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Must Read

Turkix.org