Sorun Çözümleri

PDF Parola Kaldırma (2022 Güncel Yöntemler)

PDF, herhangi bir aygıtta açıldığında hizasını değiştirmeyen kullanışlı bir belgedir. Ayrıca TXT, MS WORD DOC, RTF, vb. gibi diğer belge biçimlerine göre çeşitli başka avantajları da vardır. En dikkat çekici özelliklerden biri, belge içeriğinin güvenliğini ve gizliliğini sağlayan parola korumasıdır.

Ancak, belgeyi her açmadan önce parolayı hatırlamanız ve girmeniz gerektiğinden bu özelliğin oldukça sinir bozucu hale geldiği zamanlar vardır. Bu yazımızda, PDF parola kaldırma yöntemleri arasından bir PDF dosyasından parola korumasını kaldıracak iki farklı yönteme odaklanacağız.

PDF’den Parola Koruması Nasıl Kaldırılır

1. Yöntem: Chrome Tarayıcı ve PDF’ye Yazdır Özelliğini Kullanarak PDF Parola Kaldırma

İlk yöntem, PDF’yi açmak için Chrome Tarayıcıyı kullanmak ve ardından PDF’ye Yazdır özelliğini kullanarak belgeyi tekrar kaydetmektir. Chrome Tarayıcınız yoksa ücretsiz olarak buradan indirebilir ve yükleyebilirsiniz. PDF’ye Yazdır, varsayılan olarak tüm Windows kullanıcılarına sağlanan bir özelliktir ve bu yardımcı program bilgisayarınızda yoksa veya çalışmıyorsa, düzeltmek için bu bağlantıyı tıklayabilirsiniz. İşte PDF’den şifre korumasını kaldırma adımları:

 • Adım 1 : Şifreyi kaldırmak istediğiniz PDF’yi Chrome Tarayıcıda açın.
 • Adım 2: Dosyayı açmak için şifreyi girin ve Gönder düğmesini tıklayın.
PDF parola

Not: Şifreyi hatırlamıyorsanız, bu yöntem PDF dosyasına izinsiz giriş yapmanıza yardımcı olmaz.

 • Adım 3: PDF, Chrome Tarayıcıda açıldığında, sağ üst taraftaki Yazdır simgesini tıklayın.
print icon
 • Adım 4: Hedef bölümünü bulmanız ve açılır menüden PDF Olarak Kaydet’i seçmeniz gereken yeni bir kutu görünecektir.
 • Adım 5: Sağ alt köşedeki Kaydet düğmesini tıkladığınızda, Windows Dosya Gezgini penceresinden dosyayı nereye kaydetmek istediğinizi belirtmeniz istenecektir.
Windows Dosya Gezicisi
 • Adım 6: Uygun bir dosya adı girin ve kaydedilecek konumu seçin ve son olarak sağ alt köşedeki Kaydet düğmesini tıklayın.
Kaydet Butonu
 • Adım 7: Dosyayı kaydettiğiniz konuma gidin ve açmayı deneyin. PDF’nizin şifre olmadan açıldığını göreceksiniz.
İlginizi çekebilir
Netflix Error Code NW-3-6 Hatası Nedir? (2022 Güncel Çözümü)

Yöntem 2: Advanced PDF Manager Kullanarak PDF Parola Kaldırma

Advanced PDF Manager

Advanced PDF Manager, kullanıcıların PDF dosyalarını yönetmelerine yardımcı olan son teknoloji ürünü yeni bir araçtır. Şu anda, satın almadan önce tam sürümü kullanabilmeniz ve deneyimleyebilmeniz için 14 günlük tam işlevsellik deneme sürümü ile birlikte gelir. İşte bu aracı kullanarak bir PDF ile neler yapabileceğinize dair küçük bir liste.

PDF Dosyalarını Açın ve OkuyunKullanıcılar herhangi bir PDF’yi açabilir ve bunları görüntüleyicide okuyabilir.
PDF Dosyalarını Birleştir ve BölPDF Dosyalarını Birleştir ve Böl
Parolayı Koru ve KaldırMevcut bir PDF’ye parola ekleyebilir veya korumayı kaldırabilir ve Parolasız olarak ayrı olarak kaydedebilirsiniz.
Sayfaları Döndür ve Yeniden DüzenlePDF’deki sayfalar 90, 180 ve 270 derece döndürülebilir ve sayfalar kendinize uyacak şekilde yeniden düzenlenebilir.
Boş Sayfalar Ekle ve Sayfaları KaldırMevcut PDF’nize istediğiniz yere boş sayfalar ekleyebilir ve gerekli olmayan sayfaları kaldırabilirsiniz.
Bir Kopyala ve Yazdır PDF OluşturPDF’nizin birden çok tam kopyasını oluşturabilir ve ayrıca bu uygulamayı PDF belgenizi yazdırmak için kullanabilirsiniz.

Advanced PDF Manager gibi mükemmel bir PDF düzenleme aracı, kullanıcıların aşağıdaki hızlı ve kolay adımlarla bir PDF’den parola korumasını kaldırmasına yardımcı olur.

 • Adım 1: Aşağıda verilen bağlantıdan Advanced PDF Manager’ı indirin ve yükleyin.
Şimdi İndir
 • Adım 2: Kurulduktan sonra yazılımı başlatın ve yazılımı satın almanız veya deneme sürümünü 14 gün boyunca kullanmanız için bir uyarı alacaksınız. Ücretsiz Denemeye Devam Et düğmesini tıklayın.
Advanced PDF Manager Ücretsiz Deneme
 • Adım 3: Ardından Dosyayı aç’ı tıklayın ve şifre korumalı PDF’yi bulun.
Advanced PDF Manager Ana Ekran
 • Adım 4: PDF dosyasını açmak için şifrenizi girmeniz istenecektir. Şifreyi girin ve Kilidi Aç düğmesine tıklayın.
 • Adım 5: Dosya şimdi açılacak ve çeşitli seçenekler arasından korumayı kaldır sekmesini tıklamanız gerekiyor.
Advanced PDF Manager PDF Parola Kaldırma
 • Adım 6: Son olarak Kaydet düğmesini tıkladığınızda PDF şifreniz kaldırılacaktır.
Advanced PDF Manager PDF Parola Kaldırma Ekranı
 • Adım 7: Orijinal PDF’yi açarak kontrol edebilirsiniz ve açmak için şifre gerektirmediğini göreceksiniz.

Not: Şifreyi PDF dosyanızda yeniden uygulamak için Adobe adımlarını izleyebilir ve Koru sekmesini tıklayabilirsiniz.

PDF Parola Kaldırma Çözümüne İlişkin Son Söz

Yukarıdaki yöntemlerin kullanımı çok basittir ve PDF parola kaldırma işlemini hızlıca gerçekleştirmenize yardımcı olacaktır. İlk yöntemde, parolayı orijinal dosyadan kaldıramazsınız, bunun yerine parola olmadan tam bir kopya oluşturun.

İlginizi çekebilir
Windows 11'de Bildirimler Çalışmıyor (2022 Güncel Çözümler)

Ancak ikinci yöntemde Advanced PDF Manager’ı kullanarak PDF parola kaldırma işlemini gerçekleştirebilirsiniz ve yinelenen bir kopya oluşturmaya gerek olmayacaktır. PDF Parola kaldırma dışında, Advanced PDF Manager, tüm PDF düzenleme ve yönetim ihtiyaçlarınızı karşılayabilen harika ve eksiksiz bir hepsi bir arada yazılımdır.

Bizi sosyal medyada takip edin – Facebook ve Instagram.

Herhangi bir sorunuz veya öneriniz için lütfen aşağıdaki yorumlar bölümünde bize bildirin. Size daha farklı çözümle geri dönmek isteriz. Teknolojiyle ilgili yaygın sorunların yanıtlarının yanı sıra düzenli olarak ipuçları ve püf noktaları yayınlıyoruz.

turkix

Teknoloji tutkunu ve deneyimli bir içerik yazarı olan Turkix, Turkix.org'da en güncel teknoloji haberleri ve pratik çözüm rehberleriyle okuyuculara ışık tutuyor. Yenilikçi fikirleri ve detaylı analizleriyle, teknoloji dünyasındaki gelişmeleri anlaşılır ve ilgi çekici bir şekilde sunmayı amaçlıyor. Turkix, her seviyeden teknoloji meraklısına hitap eden içerikleriyle, dijital dünyanın kapılarını aralamaya devam ediyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Turkix.org