Pazartesi, Mayıs 13, 2024
Ana SayfaBrowserChromeEn İyi Chrome Şifre Yöneticisi (2022 Güncel Liste)

En İyi Chrome Şifre Yöneticisi (2022 Güncel Liste)

Dijitalleşme öyle şaşırtıcı bir etkiyle tüm hayatımıza girdi ki, eskiden akıllı telefonlardan ve bilgisayarlardan çekinen insanlar artık market alışverişlerinin yanı sıra doktor muayenelerini de online yapıyorlar. Neredeyse tüm kişisel bilgileriniz, tıbbi raporlarınız, video ve görüntüleri içeren hatıralar, bir kilit ve anahtarla dolabınızda kilitli kalıyordu. Dijitalleşme ile birlikte kilitler ve anahtarlar, kullanıcı adları ve şifreler ile değiştirilmiştir ve bunların her birini hatırlamıyorsanız normaldir.

Bunları bir kağıda veya kişisel günlüğe yazmak çözüm değildir, çünkü birisi bu kişisel belgelerden herhangi birini ele geçirebilirse, bu kimlik hırsızlığına neden olabilir . Birden fazla kimlik bilgisi sorunu ortaya çıktıkça, dünya çapındaki yazılım geliştirme şirketleri, tüm kimlik bilgilerinizi bir ana kullanıcı adı ve parola ile kilitlenmiş gizli bir dijital cüzdana kaydedebilecek özel bir uygulama türü geliştirmeye çalıştı. Bu, tüm akıllı telefon ve PC kullanıcılarının artık tek bir kullanıcı adı ve parolayı hatırlamalarını kolaylaştırıyor ve dijital kasa , gerekli kimlik bilgilerini otomatik olarak içeriden alacak. Şifre Yöneticisi Uygulamaları çağı başladı ve işte şifrelerinizi yönetmek için en iyi Chrome Uzantıları.

Şifre Yönetimi için En İyi Google Chrome Uzantıları

İndirilebilecek birçok şifre yönetimi Google Chrome Uzantısı vardır. Ancak, güvenilmesi ve kullanım için indirilmesi gereken yalnızca birkaçı vardır. Parolalarınızı yönetmek için en iyi tarayıcı uzantıları şunlardır:

1. TweakPass

TweakPass

TweakPass, şifre saklayıcısı, şifre üreticisi ve şifre yöneticisi olarak işlev gören çok özellikli bir uygulamadır. Yüksek Dereceli Güvenlik ve AES Şifreleme ile bu harika program her türlü kişisel bilgiyi yönetebilir. Tüm veriler, yalnızca hatırlamanız gereken tek ana parola ile erişilebilen dijital bir kasada tutulur. İşte şaşırtıcı yazılımın özelliklerinden bazıları:

Bir tarayıcıdan içe aktarın: TweakPass, cihazınızı tarayabilir ve tüm kullanıcı adlarınızı ve şifrelerinizi cihazınızdan içe aktarabilir.

Şifre Testi: Bu özellik, kullanıcıların güçlü veya zayıf olup olmadıklarını görmek için bir algoritma aracılığıyla parolalarını test etmelerine olanak tanır.

Şifre üreticisi: TweakPass, kullanıcıların alfanümerik ve özel karakterlerle güçlü şifreler oluşturmasını sağlar. Ayrıca, tahmin edilmesi zor, konuşması ve hatırlanması kolay şifreler de üretir.

İlginizi çekebilir  Google Chrome Bağlantınız Kesildi Hatası İçin 6 Farklı Çözüm (2022 Güncellemesi)

Notlar Alın: TweakPass kullanıcıları not alabilir ve SSN’ler, pasaport numaraları, sigorta planları vb. gibi hayati bilgileri saklayabilir.

Birden fazla cihaz için destek: TweakPass’i kullanmak için herhangi bir PC, Android veya iOS cihazından  oturum açma bilgileriniz ve Ana Parolanızla oturum açın. macOS desteği yolda ve yakında piyasaya sürülecek.

Buradan İndirin

2. LastPass

LastPass

LastPass, tüm temel işlevlere sahip ücretsiz bir plan ve ek özelliklere sahip bir premium plan dahil olmak üzere kişisel ve iş planlarına sahip tam özellikli bir şifre yöneticisidir. Tüm planlara sınırsız depolama ve cihaz senkronizasyonu dahildir, ancak yalnızca abonelik planlarında gelişmiş paylaşım seçenekleri ve bir güvenlik panosu bulunur. 

Ayrıca bir şifre oluşturucu, rastgele bir kullanıcı adı oluşturucu ve çevrimiçi alışveriş için bir dijital cüzdan ile birlikte gelir. Güvenli not saklama, çok faktörlü kimlik doğrulama ve tüm hesaplarınıza tek dokunuşla biyometrik oturum açmaya izin veren LastPass Authenticator uygulaması ile birlikte kullanılabilir.

Uyumluluk: LastPass bütün işletim sistemleri ve popüler tarayıcılarla uyumludur. Dijital cüzdanınız 256 bit AES şifreleme ile korur.

Uygulama Türleri: Ayrıca bir masaüstü bilgisayar programı ve bir mobil uygulama olarak da erişilebilir.

İki Faktörlü Kimlik Doğrulama: Yetkisiz kişilerin dijital parola kasanıza girmesini engellemek için güçlü bir mekanizmaya sahiptir ve çeşitli iki faktörlü kimlik doğrulama gerektirir.

Şifreleme: LastPass sunucuları kimlik bilgilerinizi şifreler ve kaydeder. LastPass kullanıcıları bile şifrelerinize erişemez.

Buradan İndirin

3. Dashlane

Dashlane

Dashlane, parolalarınızı içe aktarmayı, düzenlemeyi ve otomatik olarak doldurmayı çok kolay hale getiren şık tasarımıyla listemizdeki en kullanıcı dostu parola yöneticilerinden biridir. Dashlane ayrıca adres ve kredi kartı bilgilerinizi saklayabileceğiniz ve tüm cihazlarınızda güvenle alışveriş yapabileceğiniz bir dijital cüzdan içerir. Ayrıca, veri ihlallerini size bildirmek için halka açık Wi-Fi ve Dark Web Monitoring’deki verilerinizi korumak için bir VPN alacaksınız. 

Dashlane’in en önemli özelliği, güçlü parolalar oluşturmanıza yardımcı olacak bir parola oluşturucunun yanı sıra, yoldayken bile kimlik bilgilerinizi asla kaybetmemenizi sağlamak için güvenli yedekleme ve eşitleme ile basitliğidir.

Yönetim Kolaylığı: Dashlane, tüm web siteleriniz için tüm şifrelerinizi tek bir yerden güvenli bir şekilde yönetmenize olanak tanıyan bir Chrome uzantısıdır.

İlginizi çekebilir  Google Chrome Bağlantınız Kesildi Hatası İçin 6 Farklı Çözüm (2022 Güncellemesi)

Parolalarınızı Şifreler: Parolanızı şifreleyerek ve saklayarak korur. Verileriniz AES ile şifrelenir, yani kötü niyetli kişiler verilere erişmeye çalışsalar bile, özellikle şifrelerinizi sık sık değiştirirseniz şifresini çözmek zor olacaktır.

Zor Şifreler Oluşturun: Rastgele bir oluşturucu kullanarak kırılması zor şifreler oluşturabilirsiniz.

Çoklu Platformlar:  Etkili ve basit kullanıcı arayüzü sayesinde şifrelere herhangi bir platformda erişebilirsiniz.

Arttırılmış güvenlik: Oluşturduğunuz şifrenizin gücünü Dashlane değerlendirebilir. Güvenliği artırmak için, tüm oturum açma bilgilerini yerel olarak kaydetmek yerine yerel olarak kaydetmeyi seçebilirsiniz.

Buradan İndirin

4. RoboForm

RoboForm

RoboForm, 2000’den beri aileler, şirketler ve bireysel kullanıcılar için fiyatlandırma seçenekleriyle parola yöneticileri sağlıyor. Geçerli sürüm, sürüm 8, bir parola denetleme aracı, bir parola oluşturucu ve güvenli parola paylaşımı ekler. Ücretsiz sürümü sınırsız sayıda parola saklamanıza izin verirken, abonelik planları sonsuz sayıda cihazı senkronize etmenize olanak tanır. Ayrıca 24 saat müşteri hizmeti, iki faktörlü kimlik doğrulama, çevrimdışı cüzdan erişimi ve güvenli bir dijital cüzdana sahip oluyorsunuz

RoboForm, Chrome da dahil olmak üzere tarayıcıların çoğu için uzantılarla birlikte Mac, Windows ve Linux için kullanılabilir.

Şifrelerinizi Kaydedin: Mevcut parolaları .csv dosya biçiminde içe aktarın ve parolalar internette gezinirken kolayca kaydedilebilir.

Çeşitli Konumlarda Senkronize Edin: Erişim herhangi bir zamanda ve herhangi bir yerden kullanılabilir. Şifreler tüm cihazlar ve hesaplar arasında senkronize edilebilir.

Çevrimdışı Erişim: RoboForm kullanan kullanıcılar, Çevrimdışıyken PC ve mobil uygulamalar aracılığıyla erişilebilen verilere erişebilir.

Arama Fonksiyonları: Kaydedilmiş şifreler için hızlı arama özelliği bulunmaktadır.

Buradan İndirin

5. 1Password

1Password

Bir parola yöneticisinde aranacak önemli özelliklerin çoğu, parola oluşturucu, çok faktörlü kimlik doğrulama seçenekleri ve daha fazlası dahil olmak üzere 1Password’de bulunur. Okta, Azure Active Directory ve Rippling gibi çeşitli kimlik ve erişim yönetimi (IAM) çözümleriyle kolay dağıtım ve entegrasyon, hizmetlerinin özellikleridir. 

Ayrıca parola paylaşma yeteneklerine, şifreli belge depolamaya ve hesaplarınızdan herhangi birinin güvenliği ihlal edildiğinde sizi bilgilendirecek bir veri ihlali izleyicisi olan Watchtower’a sahip olacaksınız. 1Password, masaüstü uygulamasını yönetmek için bir Chrome uzantısına sahiptir. Masaüstü uygulamasını Windows veya Mac gibi herhangi bir işletim sistemine yükleyerek ve ardından bu Chrome uzantısını kullanarak önbelleğe alınmış şifreleri alabilirsiniz.

Şifreler için Etiketleri kullanın:  Şifreleri kolayca bulmak ve aramak için etiketleri kullanmanıza izin verir.

İlginizi çekebilir  Google Chrome Bağlantınız Kesildi Hatası İçin 6 Farklı Çözüm (2022 Güncellemesi)

Kolaylıkla Depolayın: Hızlı ve kolay bir şifre oluşturun ve kredi kartı bilgilerini girin.

Bilgileri Silme: Hassas bilgileri silme seçeneği bulunmaktadır.

Uygulamalarınıza giriş yapın: 1Password’da tek dokunuşla tüm onaylanmış uygulamalarınıza giriş yapabilirsiniz. Tumblr ve Twitter, izin verilen birçok uygulama arasındadır.

Buradan İndirin

6. Keeper

Keeper

Keeper, şifreli dosya depolama, karanlık web gözetimi ve “paketler” halinde özel bir mesajlaşma gibi diğer çevrimiçi güvenlik özelliklerini de içeren bir şifre yöneticisidir. Bunlara ek olarak, parola üreticisi, otomatik doldurma özellikleri ve cihaz senkronizasyonu gibi bir parola yöneticisinin temel özelliklerinden birkaçını da alırsınız. Her girişe dosya ve fotoğraf ekleme yeteneği başka bir değerli araçtır.

Güvenlik: Keeper, gelişmiş güvenlik için endüstri standardı AES 256 bit şifreleme ve biyometrik oturum açma seçenekleriyle verilerinizi korur.

Platformlar: Çoğu mobil ve masaüstü için kullanılabilir.

Kolay ve Kullanışlı: Arayüz seçenekleriyle kullanımı kolaydır ve önceden kurulum veya ekipman maliyetlerine gerek yoktur.

Yönetici Seçenekleri:  Maksimum esneklik için rollere ve yönetici erişimine dayalı izinler

Teknik Destek: Kurumsal müşteri hizmetleri, size yardımcı olmak için haftanın 7 günü, günün 24 saati erişilebilir durumdadır.

Buradan İndirin

Şifre Yönetimi için En İyi Chrome Uzantıları Üzerine Son Söz

Eminim şimdiye kadar şifre yönetimi için hangi Google Chrome uzantısını seçeceğinize karar vermişsinizdir. Ancak, şifrelerinizi ve Chrome Uzantılarınızı yönetmenin başka bir yönü daha vardır ve bu, yerleşik tarayıcı tabanlı şifre yöneticileridir. Parola yönetimi için bu yerleşik tarayıcı uzantılarını seçmeniz önerilmez, çünkü bunu yaparsanız başka bir tarayıcıya geçemezsiniz. 

Üçüncü taraf parola yönetimi uzantılarıyla, kullanıcılar bunları neredeyse tüm yaygın olarak kullanılan tarayıcılar için indirebilir ve tüm kullanıcı adlarını ve parolalarını içine kaydetmek için ana kimlik bilgileriyle oturum açabilir. Bu yerleşik uzantıların izlediği güvenlik önlemleri, üçüncü taraf önlemlerle aynı değildir; bu, bilgisayarınızı veya etkin oturumu kullanan herkesin tüm kimlik bilgilerinize erişebileceği anlamına gelir.

Bizi sosyal medyada takip edin – Facebook ve Instagram.

Herhangi bir sorunuz veya öneriniz için lütfen aşağıdaki yorumlar bölümünde bize bildirin. Size bir çözümle geri dönmek isteriz. Teknolojiyle ilgili yaygın sorunların yanıtlarının yanı sıra düzenli olarak ipuçları ve püf noktaları yayınlıyoruz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Must Read

Turkix.org