Donanım SürücüleriNasıl Yapılır?Sorun Çözümleri

Windows 11’de Bluetooth Menzili Nasıl Genişletilir (2022 Güncel 4 Yöntem)

Bluetooth, kullanıcıların cihazlarını PC’lerine veya Akıllı Telefonlarına kablosuz olarak bağlamalarına yardımcı olan harika bir cihaz standardıdır. Ancak bazı kullanıcılar , bir PC’ye bağlandıklarında Bluetooth’larının arızalanmasından şikayet ederler. En yaygın hatalardan biri, kablosuz kulaklığınız PC’nize bağlıyken ses çıkışında takılma veya gecikmedir. Sorun yaşıyorsanız veya yalnızca uzaktan bile daha iyi bir bağlantı istiyorsanız, Bluetooth aralığını genişletmenize yardımcı olacak Windows 11 Bluetooth ile ilgili aşağıdaki ipuçlarına göz atın.

Windows 11’de Bluetooth Menzili Nasıl Genişletilir

Yöntem 1: Fiziksel Girişimi Kaldırın

Windows 11 Bluetooh Fiziksel Girişim

Bluetooth, cihazınıza kablosuz yönlendiricinizle aynı olan 2,4 GHz radyo bandı aracılığıyla bağlanır. Ana kesinti kaynağı Wi-Fi olsa bile, diğer Bluetooth cihazları bağlantınızı etkileyebilir. Bu nedenle, önce yönlendiriciye çok yakın olmadığınızdan emin olun ve ardından diğer Çevre Birimlerinden uzaklaşın. Daha az parazit, Bluetooth menzilini ve sinyal gücünü artıracaktır .

Yöntem 2: Windows 11’i Güncelleyin

Microsoft tarafından sağlanan Windows 11 güncellemeleri birçok sorunu kolay ve hızlıca çözmenizi sağlayabilir. Bunun nedeni, Microsoft araştırma ve geliştirmesinin dünya genelindeki değişiklikleri takip etmesi ve önemli yamaları güncellemeler olarak sunmasıdır. Bilgisayarınızı güncellemenin yolları şunlardır:

Adım 1 : Windows Ayarlarını açmak için klavyenizdeki Windows + I tuşlarına basın.

Windows Ayarları

Adım 2 : Sol panelde Windows Güncellemelerine tıklayın.

Adım 3 : Güncellemeleri Kontrol Et düğmesine tıklayın ve Windows işletim sistemi en son güncellemeleri Microsoft sunucularında denetleme işlemine başlayacaktır.

Adım 4: Tüm güncellemeleri tamamlamanız ve yeni güncellemeler mevcut olmayana kadar Güncellemeleri Kontrol Et düğmesine basmaya devam etmeniz gerekebilir.

Yöntem 3: Sürücülerinizi Güncelleyin

Sürücüler, donanım ve yazılım arasındaki bağlantıları köprülemeye ve iletişimi sağlar. Bu nedenle, sürücülerinizi her zaman güncel tutmanız önemlidir. Bluetooth/anakart üreticisinin web sitesini ziyaret edebilir ve Bluetooth’unuz için en güncel ve uyumlu sürücüleri arayabilirsiniz. Aksi takdirde, Smart Driver Care gibi bir sürücü güncelleme yazılımı kullanarak işleri kolaylaştırabilirsiniz .

İlginizi çekebilir
Windows 10/11'de Xvdd SCSI Miniport Sorunu Nasıl Düzeltilir? 5 Farklı Yöntem

Smart Driver Care , sisteminizin güncel olmayan, eksik ve bozuk sürücülerini hızlı ve etkili bir şekilde düzeltebilen bir sürücü yardımcı programıdır. Bu araç yalnızca birkaç tıklamayla sürücülerinizi ve donanımınızı tarayabilir, en güncel sürücüleri internette arayabilir ve bunları bilgisayarınıza yükleyebilir. 

Bu yöntem tamamen otomatiktir ve donanım üreticisi veya modeli hakkında teknik bilgi gerektirmez. Smart Driver Care’in kullanımı tamamen güvenlidir ve herkes sürücülerini hızlı ve rahat bir şekilde güncellemek için kullanabilir. Bilgisayarınızdaki sürücüleri Smart Driver Care ile güncelleme yöntemleri şunlardır:

Adım 1: Resmi web sitesine gidin ve Smart Driver Care’i indirin/yükleyin veya aşağıdaki düğmeyi tıklayın.

indirmek

Adım 2 : Ardından, yazılımı masaüstü kısayolundan çalıştırın.

Adım 3 : Tarama işlemini başlatmak için Şimdi Tara’yı seçin.

Smart Driver Care Ana Ekran

Adım 4: Ekranınız sürücü hatalarının bir listesini görüntüleyecektir. Bluetooth sürücüsünü güncellemek için yanındaki Sürücüyü Güncelle bağlantısını tıklayın.

Smart Driver Care Sürücü Güncelleme

Yöntem 4: Harici Bluetooth Cihazı Kullanın

Harici Bluetooh Cihazı

PC veya dizüstü bilgisayarınızla birlikte gelen Bluetooth cihazı düzgün çalışmıyorsa, yükseltmeyi düşünebilirsiniz. Bluetooth 5 zaten piyasaya girmiş olsa da, bu adaptörlerin çoğu hala Bluetooth 4 (veya daha eski) kullanıyor. Cihazınız Bluetooth 5’i destekliyorsa (örneğin Apple AirPods), Bluetooth 5 dongle size önemli bir avantaj sağlayacaktır. Bluetooth 5’teki (veya üstü) uzun menzilli bir işlev, bağlantıyı iyileştirebilir ve menzili önemli ölçüde genişletebilir.

Windows 11’de Bluetooth Menzilinin Nasıl Genişletileceğine İlişkin Son Söz

Bluetooth Menzilini genişletmek için yukarıdaki yöntemler, Bluetooth sorunlarınızı çözmenize yardımcı olacaktır. Her birini deneyebilir ve ardından sorunun çözülüp çözülmediğini kontrol edebilirsiniz. Bu şekilde tüm yöntemleri takip etmek zorunda kalmazsınız. Sürücülerin güncellenmesi, donanım ve yazılım arasındaki iletişime yardımcı olur ve bu nedenle Akıllı Sürücü Bakımı, Windows 11 Bluetooth sinyal gücünü iyileştirmek için en iyi seçeneğinizdir.

Bizi sosyal medyada takip edin – Facebook ve Instagram.

İlginizi çekebilir
Windows 11 Bildirimleri Kapatma (2022 Güncel Çözümler)

Herhangi bir sorunuz veya öneriniz için lütfen aşağıdaki yorumlar bölümünde bize bildirin. Size bir çözümle geri dönmek isteriz. Teknolojiyle ilgili yaygın sorunların yanıtlarının yanı sıra düzenli olarak ipuçları ve püf noktaları yayınlıyoruz.

turkix

Teknoloji tutkunu ve deneyimli bir içerik yazarı olan Turkix, Turkix.org'da en güncel teknoloji haberleri ve pratik çözüm rehberleriyle okuyuculara ışık tutuyor. Yenilikçi fikirleri ve detaylı analizleriyle, teknoloji dünyasındaki gelişmeleri anlaşılır ve ilgi çekici bir şekilde sunmayı amaçlıyor. Turkix, her seviyeden teknoloji meraklısına hitap eden içerikleriyle, dijital dünyanın kapılarını aralamaya devam ediyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Turkix.org