Windows 11 Desteklenmeyen Donanım Uyarısı Nasıl Kapatılır (2022 En Güncel Yöntem)

0
89 views

Bu yılın başlarında, Microsoft’un “desteklenmeyen” bilgisayarlara Windows 11 yükleyen kullanıcılara yeni bir masaüstü filigranı ile uyarı veriyor. Microsoft’un Windows 11’i çalıştıramadığını düşündüğü, ancak yine de işletim sistemini yükleyen kullanıcılara masaüstü duvar kağıdında ve ayarlar menüsünde “Sistem gereksinimleri karşılanmadı” filigranını göstermeye başladı.

Filigranın en son Windows 11 Sürüm Önizlemesi’nde o kadar kötü olmadığını ve resmi sürümde bu kadar büyük olmayacağını belirtmekte fayda var ama ancak yine de bazıları için can sıkıcı olan bu uyarı hali hazırda mevcut. Ayrıca, ayarlar menüsünde “Sistem gereksinimleri karşılanmadı” yazan başka küçük bir bildirim daha göreceksiniz.

Piyasaya sürülmesinden bu yana bazı kullanıcılar, Microsoft’tan destek ve güvenlik güncellemeleri almayacak olsalar bile, Windows 11 minimum donanım gereksinimlerini güncelledi ve işletim sistemini yükseltti ve ne yazık ki, “desteklenmeyen donanım” için bir geçici çözüm kullanan herkes bu filigranı görmeye başlayacak gibi görünüyor.

Windows 11 Desteklenmeyen Donanım Uyarısı

Yazı İçeriği

Windows 11 Desteklenmeyen Donanım Uyarısı Nasıl Kaldırılır?

Neyse ki, Windows 11 desteklenmeyen donanım uyarısını kaldırmanın çok kolay ve herkesin uygulayabileceği bir yolu var. Ancak bunu yapıp yapmamak size kalmış. Desteklenmeyen donanım uyarısını kaldırmaya çalışırken, bir hata yaparsanız potansiyel olarak tehlikeli olabilecek bazı sistem kayıt defteri dosyalarını düzenlemeyi içerdiğini şimdiden belirtmekte yarar var. Bu nedenle, bunu kendi sorumluluğunuzda yapın ve dikkatli olun. Windows desteklenmeyen donanım uyarısını kaldırmak için izleyeceğiniz adımlar aşağıda listelenmiştir:

  • Windows 11 arama kutusuna ‘Regedit’ yazıp açmak için Tamam’a basarak Kayıt Defteri Düzenleyicisi’ni açın.
  • Sol tarafta, HKEY_CURRENT_USER’ı açın ve Kontrol Paneline gidin.
  • UnsupportedHardwareNotificationCache adlı anahtarı bulun.
  • Bu anahtara sağ tıklayın ve menüden ‘Değiştir’i seçin.
  • SV2 DWORD değerini 1’den 0’a değiştirin.
  • Kaydedin, çıkın ve ardından bilgisayarınızı yeniden başlatın.
İlginizi çekebilir  Windows 11 Hazırda Beklet Modunu Açmak (2022 Güncel Yöntem)

Yine, Regedit aracında dolaşırken çok dikkatli olun ve herhangi bir şeyden emin değilseniz, yapmayın. Adımları doğru bir şekilde izlerseniz, bilgisayarınız yeniden başlatıldıktan sonra eğer değişiklikleri doğru yaptıyesanı filigran kaybolacaktır.

Windows 11 Desteklenmeyen Donanım Uyarısı Nasıl Kapatılır’a İlişkin Son Söz

Microsoft almış olduğu ilginç bir kararla Windows 11 işletim sistemini uygun olmayan donanıma sahip kullanıcıların masaüstü ve ayarlar bölümünde filigran şeklinde bir uyarı mesajı yayınlamaya başladı. Bu mesajın ne amaçla yayınlandığı tam anlamı ile bilinmemekle birlikte bir çok kullanıcının canını sıkmaya başladı bile diyebiliriz.

Eğer sizinde donanımınız uygun olmadığı halde Windows 11 yüklediyseniz yukarı anlattığımız yöntemlerle Windows 11 Desteklenmeyen Donanım Uyarısını kolayca kaldırabilirsiniz. İşletim sistemini zaten kurdunuz ve memnun kalmadıysanız Windows 11’den Windows 10’a geri yükleme yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Bizi sosyal medyada takip edin – Facebook ve Instagram.

Herhangi bir sorunuz veya öneriniz için lütfen aşağıdaki yorumlar bölümünde bize bildirin. Size bir çözümle geri dönmek isteriz. Teknolojiyle ilgili yaygın sorunların yanıtlarının yanı sıra düzenli olarak ipuçları ve püf noktaları yayınlıyoruz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz